Home odwiedzone krajeAmeryka Północna Kiedy jechać na Kubę?

Kiedy jechać na Kubę?

by Monika Kondej
1313 views

Kiedy jechać na Kubę, żeby nie zbankrutować, nie zginąć w tłumie turystów, ale też nie spędzić całego czasu pod parasolem?

Tej decyzji nie podejmę za Was, ale mogę co nieco podpowiedzieć, kierując się własnymi doświadczeniami i tym, co wyczytałam w różnych źródłach.

Stary samochód na brukowanej ulicy w Trinidad na Kubie

Kiedy jechać na Kubę – pora sucha i deszczowa

Na Kubie występują dwie pory, sucha i deszczowa:

  • Pora deszczowa trwa na Kubie od maja do października.
  • Pora sucha występuje od listopada do kwietnia.

Szczyt sezonu na Kubie, czyli okres kiedy jest najwięcej turystów, a ceny idą w górę to lipiec – sierpień oraz większość pory suchej.

Kwiecień i maj, czyli przełom pory suchej i deszczowej, to bardzo polecany czas na zwiedzanie Kuby. Opadów jest wtedy najmniej, temperatury nie są jeszcze aż tak wysokie, a wilgotność powietrza stosunkowo niska.

Sierpień i wrzesień to czas huraganów, nie oznacza to jednak, że będzie padać non stop. Raczej, że będzie bardzo wysoka wilgotność powietrza. Wiele osób poleca ten okres na zwiedzanie Kuby, bo opady są już wtedy rzadkie, a temperatura wody idealna do pływania.

Pora sucha wydawałaby się idealnym czasem na odwiedzenie Kuby, ze względu na małą ilość opadów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że temperatury są wtedy niższe. Na plażowanie i kąpiele może być za chłodno.

My byliśmy w drugiej połowie grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia i pogoda była idealna na zwiedzanie. Padało tylko dwa razy, przez chwilę w Havanie. Woda jest jednak za zimna na kąpiele i w tym okresie nie polecam pobytu nikomu, kto chce głównie leżakować na plaży. Jednocześnie wszędzie słyszeliśmy, że jest to szczyt sezonu, ale turystów wcale nie było tak wielu.

Kiedy jechać na Kubę – nasza rada

Podsumowując, jeśli nastawiamy się na zwiedzanie, to pora sucha jest idealnym czasem. Gdy zamierzamy głównie leżeć na plaży, to warto zaplanować wyjazd na koniec pory deszczowej.

Do sprawdzania pogody polecamy aplikację YR.

Wózek w samolocie poradnik

Używamy ciasteczek. Zgadzam się Czytaj więcej >>