Home mieszkanie – informacje praktyczne

mieszkanie – informacje praktyczne

by Monika Kondej

Jak dotrzeć z lotniska do mieszkania

Stansted

Luton

Jak trafić do mieszkania

Można wpisać w Google Maps kod pocztowy RM1 3HS i kierować się nawigacją lub iść wg poniższych wskazówek.

Droga ze stacji Romford

Po wyjściu ze stacji na ulicę trzeba skręcić w lewo i iść wzdłuż drogi, a następnie deptakiem do miejsca, gdzie deptak się kończy. Tam trzeba skręcić w prawo i iść do końca, aż dojdzie się do przejścia podziemnego. W przejsciu podziemnym w prawo i na górę albo po schodach albo podjazdem. Budynek znajduje się od razu po wyjściu na poziom chodnika – przeszklona ściana z napisem AXIS na drzwiach.

Jak dostać się do mieszkania

Mieszkanie znajduje się na zamkniętym osiedlu, do którego wejście jest przez główny budynek i ochronę.

Przeszklone drzwi na ulicy otwiera się fobem, który jest przy kluczach – trzeba go zbliżyc do czarnego czytnika przy domofonie.

Następnie trzeba wjechać windą na poziom P (winda jeździ tylko między parterem a poziomem parkingu/ochrony).

Po wyjściu z windy są następne drzwi – otwiera się je za pomocą foba, czytnik jest przy drzwiach. Niestety nie ma możliwości otwarcia drzwi kodem.

Trzeba przejść przez recepcję na dwór, minąć pierwsze budynki i przejść przez parking na wprost, między samochodami. Budynek w którym znajduje się mieszkanie to INDEX.

Drzwi otwiera się fobem. Mieszkanie znajduje się na 5 piętrze, winda jest za drzwiami, po minięciu schodów.

Drzwi mieszkania mogą być zamknięte na 2 zamki – górny i dolny. Obydwa otwiera się jednym kluczem. Zamek górny trzeba przekręcić w prawo – uwaga, trzeba pociągnąć do siebie za uchwyt. Zamek dolny otwiera się standardowo w lewo.

Droga na skróty z mieszkania na stację Romford

Po wyjściu z budynków nie iść do przejścia podziemnego, tylko skręcić w lewo. Po kilkunastu metrach są schody do innego przejścia podziemnego (na lewo jest wejście do centrum handlowego i McDonalds). Trzeba zejść schodami i iść na wprost a potem przy rozwidleniu skręcić w lewo, aby dostać się do środka centrum handlowego. Skręcamy w prawo, mijamy po prawej Super Dry, idziemy cały czas prosto i za Starbuckesem skręcamy w lewo, mijamy kilka sklepów i skręcamu w prawo (wtedy po lewej będzie księgarnia). Idziemy do końca aż do wyjścia na deptak. Na deptaku trzeba skręcić w lewo i stamtąd już widać stację.

To wydaje się skomplikowane, ale po dwóch przejściach idzie szybko i skraca czas dojścia na stację do 8 minut.

Testowane przez kilka lat codziennie w drodze do pracy 😉

Przejście przez centrum handlowe jest zamykane na noc. Wtedy trzeba iść stanardowo deptakiem.

Instrukcja obsługi mieszkania

  • Świeża pościel i czyste ręczniki znajdują się w workach próżniowych w szafach w obydwu pokojach.
  • Wi Fi – na korytarzu jest router, nazwa sieci i hasło znajdują się na naklejce na routerze.
  • Ciepła woda – w odróżnieniu od Polski, w UK ciepła woda w blokach nie jest dostarczana z ciepłowni. W schowku przy drzwiach jest boiler. Po lewej stronie na ścianie jest mały biały panel z napisem Heating i Hot Water. Trzeba nacisnąć pierwszy przycisk przy Hot Water żeby włączyć grzanie wody i odczekać około 30 minut. Woda utrzymuje się ciepła do 24h, dlatego zachęcam włączać wodę wieczorem lub rano na 1-2h, wtedy będzie ciepła przez dłuższy czas.
  • Polskie wtyczki – W UK są inne gniazdka niż w Polsce. W kuchni jest przedłużacz z polskimi gniazdkami, na parapecie leży jedna przelotka.
  • Kawa, herbata, inne produkty – można korzystać, proszę jedynie aby w przypadku zużycia całego opakowania dokupić nowe, aby kolejni goście mieli z czego korzystać.
  • Okna – nie otwierają się na oścież, można jedynie otwierać uchylnie.
  • Drzwi – lokalne przepisy wymagają aby drzwi wewnętrzne zamykały się same, dlatego przy każdych drzwiach są podkładki.

Zwiedzanie Londynu

Przejazdy

Najlepszym rozwiązaniem jest planowanie przejazdów tak, aby jechać tylko 2 razy – czyli do centrum i potem z powrotem do mieszkania. Wtedy płaci się Oyster/kartą contactless/Apple Pay/GPay etc. Travelcard (bilet okresowy) opłaca się tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy codziennie odbędą się conajmniej 3 przejazdy, czyli przykładowo do centrum, jakiś przejazd po mieście i potem powrót. Zdecydowana większość atrakcji jest tak zlokalizowana, że z wyjątkiem pojedyńczych dni nie ma potrzeby dodatkowych przejazdów i szczerze polecam płacić pay as you go.

Z Romford najlpeiej jeździć na stacje Stratford lub Liverpool Street Station i tam przesiadać się na inne linie metra.

Bilet na metro – płaci się za przekraczanie stref, a nie za przesiadki między liniami. Na przesiadkę między liniami jest około 20 minut. Często trzeba wyjść przez bramki (czyli odbić się kartą) i wejść przez kolejne bramki i znowu się odbić. Nie oznacza to, że ponosimy dodatkowe opłaty.

Przejazd 6-1 strefa: off peak 3,50

Off Peak: od 9:30 rano (liczone od przejścia przez bramki – odbicia się kartą) i po 16:30 w centrum.

Używamy ciasteczek. Zgadzam się Czytaj więcej >>